SHS ČMS

Vstup pro registrované:

Fotografická soutěž 2007

                           

Vítětové soutěže pro rok 2007:

Zde si můžete prohlédnout galerii vítězných fotografií.

1. místo -  Michaela Kabátová, 18 let, Metylovice

2. místo - Jakub Měsíček,17 let, Uherské Hradiště

3. místo - Barbora Doležalová, 11let, Uničov

fotagelerie všech účastníků soutěže zde

Fotogalerie ze slavnostního předávání cen ve Štrasburgu zde


Soutěž „Mladí fotografují památky“ je dnes jedna z největších světových akcí na poli kulturního dědictví. V roce 2006 se jí zúčastnilo více jak 30 000 mladých lidí z 35 různých zemí světa, kteří díky této soutěži poznávají kulturní dědictví jak své země, tak i národů celého světa.
V roce 2006 se soutěže účastnila mládež ze zemí: Andora, Arménie, Rakousko, Azerbajdžán, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Kanada, Chorvatsko, Kuba, Kypr, Dánsko, Finsko, Gruzie, Řecko, Itálie, Litva, Libanon, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Lucembursko, Maroko, Namibie, Polsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Makedonie, Nizozemí, Tunisko a Ukrajina.
Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří do sekretariátu Sdružení. zašlou fotografie, které budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví (www.ehd.cz)
Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.
Soutěž není pouhou “fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost neodpovídají takovému záměru.

Technické specifikace soutěže pro rok 2007:

Do soutěže se musí zájemci přihlásit do 15.2.2007, ale není nutné do této doby zaslat soutěžní fotografie. Pro ty je uzávěrka 30.3.2007. Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel na Pražském hradě ve Španělském sále dne 18. dubna 2007 a postupují do mezinárodní soutěže.
Rada Evropy stanovila pro letošní ročník soutěže tato kritéria:

Téma: Architektonické dědictví
Účatníci : Mládež navštěvující školní zařízení
Věkový limit: 21 let
Uzávěrka pro přihlašování účastníků soutěže v České republice : do 15.2.2007
Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií v České republice: 30.3.2007

Fotografie musí mít rozměry 18x13cm a musí být zaslány na adresu sekretariátu SHSČMS ve dvou provedeních. Každá fotografie by měla být na rubové straně označena jménem a adresou, případně emailovou adresou.
Každého z účastníků prosíme o písemné či elektronické vyplnění přiložené přihlášky a zaslání do našeho sekretariátu do výše uvedeného termínu. Přihláška je také ke stažení na internetové stránce www.shscms.cz.
Vítězové soutěže obdrží ceny od firmy ZONER v celkové hodnotě 50 000 Kč.
Veškeré informace či dotazy Vám zodpoví sekretariát SHSČMS na tel: 224213166 nebo na internetové adrese info@shscms.cz« předchozí stránka