SHS ČMS

Vstup pro registrované:

Fotografická soutěž 2011 vyhodnocení

                          

 

Vážení přátelé,


dne 11. dubna v odpoledních hodinách se sešla odborná komise, aby vyhodnotila již pátý ročník fotografické soutěže, kterou pod záštitou Rady Evropy pořádá Sdružení historických sídel. Tentokrát bylo hodnocení obzvláště těžké, více jak 400 účastníků soutěže poslalo kolem jednoho tisíce fotografií! Všechny fotografie splňovaly zadání soutěže a všechny fotografie byly zajímavé, přesto však musela porota rozhodnout, výsledky zde:             

 

Vítězové soutěže pro rok 2011:


První tři umístění. Pořadí na prvních třech místech bylo slavnostně vyhlášeno 19. dubna 2011 u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel ve Španělském sále na Pražském hradě, za účasti všech tří vítězů.

1.místo - Veronika Dítkova, 14 let, České Budějovice

2. místo - Barbora Valentová, 13 let, Uherské Hradiště

3. místo - Michaela Prokešová, 14 let, Polná

 

FOTOGALERIE PRVNÍCH TŘECH MÍST ZDE.

FOTOGALERIE VŠECH FOTOGRAFIÍ :

Galerie č.1    Galerie č. 2    Galerie č. 3    Galerie č. 4    Galerie č. 5    Galerie č. 6    Galerie č. 7     Galerie č. 8    Galerie č. 9
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.-10. místo - bez určení pořadí - Radim Theiner, Daniel Skotnica, Johana Mustacová, Daniela Paličková, Josef Kůst, Veronika Sedláčková, Lukáš Hastrdlo, galerie zde.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galerie fotografií všech účastníků soutěže budou postupně navěšovány, skenujeme 1000 fotografíí...

 

Fotografická soutěž 2011

 

V roce 2007 bylo Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska osloveno hlavním pořadatelem - Radou Evropy, aby soutěž u nás zorganizovalo a převzalo nad ní záštitu. Sdružení se velmi rádo ujalo této výzvy a výsledkem jsou úspěšné první tři ročníky. Celá soutěž vrcholí předáváním cen a diplomů u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel ve Španělském sále na Pražském hradě, letos 15. dubna..

Soutěž „Mladí fotografují památky“ je dnes jedna z největších světových akcí pro mladé na poli kulturního dědictví. V roce 2009 se jí zúčastnilo více jak 25 000 mladých lidí z 58 různých zemí světa, kteří díky této soutěži poznávají kulturní dědictví jak své země, tak i národů celého světa.

Soutěž je učena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří do sekretariátu Sdružení. zašlou fotografie, které budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví ( www.ehd.cz )
Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy.
Soutěž není pouhou “fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost neodpovídají takovému záměru.
Vítězové soutěže se mohou těšit na velmi zajímavé odměny. Firma Zoner opět věnuje hodnotné ceny pro účastníky v hodnotě 50 000 tisíc korun. Vzhledem k velké mezinárodní prestiži soutěže se také Sdružení rozhodlo vysílat na slavnostní vyhlášení ve Strasbourgu první tři umístěné, kteří tak dostanou možnost seznámit se s kolegy z jiných zemí, poznat evropské instituce a získat mnoho neocenitelných zkušeností. 

 

« předchozí stránka